- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Påskjut & kulkoppling » Reservdelar till påskjutsbroms » Dragrör » Dragrör Al-Ko 161S/VB 251S, Ø 50mm
Stöldlås AL-KO Safety Plus AK160 Ø35
5 250 kr inkl. moms4 200 kr exkl. moms
Spännbandsset 50mm med dubbla J-krokar. Längd 0,5+16,5m. 2000 kg (daN)
570 kr inkl. moms456 kr exkl. moms
Dragrör Al-Ko 161S/VB 251S, Ø 50mm
5 157 kr inkl. moms4 125.60 kr exkl. moms

- Dragrör till släpvagn
- Passar AL-KO
- Avsett för ALKO 161S/VB och 251S påskjutsbroms
- Diameter Ø50 mm
- Kontrollera mått och passform före montering
Dragrör ALKO 161S/VB och 251S Ø50 till släpvagn
Detta dragrör är anpassat för släpvagnar med ALKO påskjutsbroms och passar modellerna 161S/VB samt 251S. Rätt dimension är viktig för att säkerställa korrekt funktion och driftsäker användning.
Dragstång som ger stabil och balanserad körning
En väl anpassad dragstång bidrar till stabil rörelse i påskjutsbromssystemet och ger en balanserad och trygg gång bakom dragfordonet.
I lager
Artikelnr:
2100026
Kategorier: Dragrör, Påskjut & kulkoppling, Reservdelar till påskjutsbroms, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Totallängd | 440 mm |
|---|---|
| Fabrikat | AL-KO |
| Diameter på dragrör | 50,00 mm |
| Broms-ID | 251 S, 361-303-83, 811.077, 811.078, 811.079, T027PS, T028PS, T029PS, T035PS, T036PS, T069PS, T070PS, T082PS, T083PS, T084PS, T098PS, T099PS |
| Orginalnummer | 354225, 374283, 385286 |
| Horisontell CC-hålbild | 50 |
| Fabrikat / Passar till | AL-KO |
| Weight | 2,6 kg |
| Kategori: | Dragrör till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 2.64 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Påskjutsbussning 44×52,4×50,5 Al-Ko 200SR (bakre)
938 kr inkl. moms750.40 kr exkl. moms

Påskjutsdämpare passar till OMC 1800 – 2500 Kg 10mm 302114
946 kr inkl. moms756.80 kr exkl. moms

Påskjutsdämpare passar till OMC 1300 – 1800 Kg 10mm 300680
975 kr inkl. moms780 kr exkl. moms

Påskjutsdämpare passar till OMC 750 – 1300 Kg 10mm 301158
989 kr inkl. moms791.20 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.