- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Gasfjäder/ändstycken » M6 » Gasfjäder Arctic 18/8; 290/120 100N
Gasfjäder Arctic 18/8; 290/120 50N
593 kr inkl. moms474.40 kr exkl. moms
Gasfjäder Arctic 18/8; 290/120 150N
593 kr inkl. moms474.40 kr exkl. moms
Gasfjäder Arctic 18/8; 290/120 100N
593 kr inkl. moms474.40 kr exkl. moms

Newton – 100N
Totallängd – 290mm
Ihoptrycktlängd – 180mm
Slaglängd – 120mm
Cylinderdiameter – 18
Kolvstångsdiameter – 8
Gängmått – M6
Totallängd – 290mm
Ihoptrycktlängd – 180mm
Slaglängd – 120mm
Cylinderdiameter – 18
Kolvstångsdiameter – 8
Gängmått – M6
Valeryds gasfjäder är en pålitlig och justerbar lösning för många olika användningsområden. Våra gasfjädrar är tillverkade för hög kvalitet och lång hållbarhet, och passar både lätta och tunga belastningar. Med Valeryds gasfjäder får du enkelt monterade produkter som håller under krävande förhållande.
I lager
Artikelnr:
8008-0290-0100
Kategorier: Gasfjäder, Gasfjäder/ändstycken, M6, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Orginalnummer | 08191253030100, 280289, 6812082 |
|---|---|
| Gängmått för gasfjäder | M6 |
| Längd (gasfjäder/ändstycke) | 290 mm |
| Newton | 100 N |
| Längd gasfjäder hoptryckt: | 180 mm |
| Weight | 0,150 kg |
| Kategori: | Gasfjäder M6 |
Ytterligare information
| Vikt | 0.15 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.

Recensioner
Det finns inga recensioner än.