- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Gasfjäder/ändstycken » M10 » Gasfjäder Arctic 27/14; 1068/500 1700N
Gasfjäder Arctic 27/14; 1068/500 1600N
1 168 kr inkl. moms934.40 kr exkl. moms
Gasfjäder Arctic 27/14; 1068/500 1800N
1 168 kr inkl. moms934.40 kr exkl. moms
Gasfjäder Arctic 27/14; 1068/500 1700N
1 168 kr inkl. moms934.40 kr exkl. moms

Newton – 1700N
Totallängd – 1068mm
Ihoptrycktlängd – 578mm
Slaglängd – 500mm
Cylinderdiameter – 27
Kolvstångsdiameter – 14
Gängmått – M10
Totallängd – 1068mm
Ihoptrycktlängd – 578mm
Slaglängd – 500mm
Cylinderdiameter – 27
Kolvstångsdiameter – 14
Gängmått – M10
Valeryds gasfjäder är en pålitlig och justerbar lösning för många olika användningsområden. Våra gasfjädrar är tillverkade för hög kvalitet och lång hållbarhet, och passar både lätta och tunga belastningar. Med Valeryds gasfjäder får du enkelt monterade produkter som håller under krävande förhållande.
I lager
Artikelnr:
8014-1068-1700
Kategorier: Gasfjäder, Gasfjäder/ändstycken, M10, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Längd (gasfjäder/ändstycke) | 1068 mm |
|---|---|
| Orginalnummer | 211 7LA, 239 8LO, 280499, 280635, 6818214, KP8241710, ST 211 7LA, ST 239 8LO |
| Newton | 1700 N |
| Gängmått för gasfjäder | M10 |
| Längd gasfjäder hoptryckt: | 578 mm |
| Weight | 1,4 kg |
| Kategori: | Gasfjäder M10 |
Ytterligare information
| Vikt | 1.46 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 1400N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 1500N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 1600N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 1800N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.