- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Påskjut & kulkoppling » Kulkoppling / kulhandske » Kulkoppling bromsad » Kulkoppling 1200kg Uni Ø35-40-45-50mm rör korsad/horisontal hålbild; CC=40/54mm
Handbromsspak AL-KO 161S/251S, V-OE, 1995.08-, 220096
3 086 kr inkl. moms2 468.80 kr exkl. moms
Baklampa Aspöck Europoint II Vä 426x154x85mm reflex, dimljus, 7 pol. ASS2
2 750 kr inkl. moms2 200 kr exkl. moms
Kulkoppling 1200kg Uni Ø35-40-45-50mm rör korsad/horisontal hålbild; CC=40/54mm
682 kr inkl. moms545.60 kr exkl. moms

- Kulkoppling 1200 kg
- Maxvikt 1200 kg
- Infästning: Rundat rör Ø35/40/45/50 mm
- Kuldiameter 50 mm
- CC-mått korsad 40–47 mm
- CC-mått horisontellt 47–54 mm
- Tillbehör inkl. 3 st adaptrar, 2 st bultar M12, 2 st muttrar M12, 2 st brickor
Kulkoppling 1200 kg Rör Ø35/40/45/50 mm till släpvagn
Kulkoppling med maxvikt 1200 kg och infästning för rundat rör Ø35/40/45/50 mm. Kuldiameter 50 mm, CC-mått korsad 40–47 mm och CC-mått horisontellt 47–54 mm. Levereras med 3 st adaptrar, 2 st bultar M12, 2 st muttrar M12 och 2 st brickor.
Kulhandske 1200 kg Ø50 mm — Lugn körning med last
Med denna kulhandske får du en säker och stabil koppling som enkelt passar de flesta vanliga rördimensioner på dina befintliga släpvagnar. Du kan byta mellan olika infästningar utan att behöva investera i ny utrustning, vilket sparar både tid och pengar när du behöver anpassa för olika släpvagnar eller tillbehör. Resultatet blir en flexibel lösning som ger dig drivkonfidensen att hantera varierade kopplingsuppgifter med samma högkvalitativa kulhandske.
I lager
Artikelnr:
2299032
Kategorier: Kulkoppling / kulhandske, Kulkoppling bromsad, Påskjut & kulkoppling, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Totalvikt | 1200 kg |
|---|---|
| Horisontell CC-hålbild | 47-54 |
| Broms-ID | KF 7,5-C, KR 7,5-C, KRV 7,5-C |
| Fabrikat | KNOTT, SPP |
| Rörtyp | Runt rör |
| Mått på rör | 35 mm, 40 mm, 45 mm, 50 mm |
| Diameter för kula | 50 mm |
| Hålbild på kulkoppling | Horisontell, Korsad |
| Korsad CC-hålbild | 40-47 |
| Fabrikat / Passar till | KNOTT, SPP |
| Weight | 1,9 kg |
| Kategori: | Kulkoppling bromsad till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 1.98 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Dragkula 50 mm med 22 mm tapp till traktorer eller balkfästen, E-godkänd
332 kr inkl. moms265.60 kr exkl. moms
Bromsbeläggkit till AL-KO säkerhetskoppling AKS 3004
870 kr inkl. moms696 kr exkl. moms

AL-KO AKS 3504 stabilisator 3500 kg
8 690 kr inkl. moms6 952 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.