- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Påskjut & kulkoppling » Kulkoppling / kulhandske » Kulkoppling bromsad » Kulkoppling 2200 kg Ø45/46mm rör ALBE EM220-R utf. A korsad hålbild CC=40
LED Baklampa Aspöck Europoint III Vä 400x153x88mm reflex, dimljus, 7 pol. ASS2.1
5 375 kr inkl. moms4 300 kr exkl. moms
Handbromsspak Knott; utf. GF
1 175 kr inkl. moms940 kr exkl. moms
Kulkoppling 2200 kg Ø45/46mm rör ALBE EM220-R utf. A korsad hålbild CC=40
994 kr inkl. moms795.20 kr exkl. moms

- Kulkoppling AL-KO ALBE EM220-R 2200 kg
- Maxvikt 2200 kg
- Infästning: Rör Ø45–46 mm
- Kuldiameter 50 mm
- CC-mått korsad 40 mm
- Dragstångsbelastning 100 kg
- Passar till Albe och BPW
Kulkoppling ALBE EM220-R 2200 kg till släpvagn
Kulkoppling ALBE EM220-R är en korsad kulkoppling för rundat rör Ø45–46 mm. Maxvikt 2200 kg, kuldiameter 50 mm, CC-mått korsad 40 mm och dragstångsbelastning 100 kg. Passar till Albe och BPW.
Kulhandske ALBE EM220-R — Bättre stabilitet på ojämna vägar
Med ALBE EM220-R får du en koppling som garanterar stabil och säkerConnection mellan bil och släpvagn, oavsett väg- och väderförhållanden. Monteringen är enkel och snabb tack vare det välplanerade rörsystemet, vilket sparar tid både vid installation och vid framtida underhål. Du kan köra med full förtroendet för att din last hålls säker och att fordonet beter sig förutsägbart under hela färden.
I lager
Artikelnr:
2298007
Kategorier: Kulkoppling / kulhandske, Kulkoppling bromsad, Påskjut & kulkoppling, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Hålbild på kulkoppling | Korsad |
|---|---|
| Korsad CC-hålbild | 40 |
| Orginalnummer | 012100005, 40.308-20, 40009 |
| Fabrikat | ALBE, BPW |
| Broms-ID | PAV/SR 1,3, PAV/SR 2,0, PAV/SR 2,0 MX |
| Rörtyp | Runt rör |
| Mått på rör | 45 mm, 46 mm |
| Totalvikt | 2200 kg |
| Diameter för kula | 50 mm |
| Fabrikat / Passar till | ALBE, BPW |
| Weight | 1,7 kg |
| Kategori: | Kulkoppling bromsad till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 1.74 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Bromsbeläggkit till AL-KO säkerhetskoppling AKS 2004
724 kr inkl. moms579.20 kr exkl. moms

Kulkoppling AL-KO 1600 kg AK 161 Proffs släp
749 kr inkl. moms599.20 kr exkl. moms

Bromsbeläggkit till AL-KO säkerhetskoppling AKS2000/2004/3004
1 224 kr inkl. moms979.20 kr exkl. moms

Kulkoppling AL-KO 3500 kg AK 351
1 290 kr inkl. moms1 032 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.