- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Påskjut & kulkoppling » Kulkoppling / kulhandske » Kulkoppling bromsad » Kulkoppling 2700 kg AL-KO AK270 Ø50 rör. Korsad/horisontal hålbild
Baklampa Aspöck Europoint II Vä 426x154x85mm reflex, dimljus, 7 pol. ASS2
2 801 kr inkl. moms2 240.80 kr exkl. moms
Kulkoppling 750 kg Ø36mm rör, horisontal hålbild CC=54mm
428 kr inkl. moms342.40 kr exkl. moms
Kulkoppling 2700 kg AL-KO AK270 Ø50 rör. Korsad/horisontal hålbild
1 369 kr inkl. moms1 095.20 kr exkl. moms

- Kulkoppling AL-KO AK270 2700 kg
- Maxvikt 2700 kg
- Infästning: Rör Ø50 mm
- Kuldiameter 50 mm
- CC-mått korsad 40 mm
- CC-mått horisontellt 47–54 mm
- Dragstångsbelastning 120 kg
- Slitageindikator
Kulkoppling ALKO AK270 2700 kg till släpvagn
Kulkoppling ALKO AK270 är en koppling för rundat rör Ø50 mm med maxvikt 2700 kg och kuldiameter 50 mm. CC-mått korsad 40 mm, CC-mått horisontellt 47–54 mm och dragstångsbelastning 120 kg. Ergonomisk spak med mjukt handtag samt Soft-Dock-kåpa som skyddar fordonets baksida mot repor.
Kulhandske ALKO AK270 — Trygg och kontrollerad körning
Med denna kulkoppling får du en pålitlig förbindelse mellan bil och släpvagn som tar hand om tunga laster utan att belasta fordonet onödigt. Du kan fokusera på vägen framåt med vetskapen om att kopplingen har arbetats in för att ge dig stabil och säker körning oavsett väderförhållanden eller väglag. Den ergonomiska utformningen gör att koppling och avkoppling blir en snabb och enkel handling, vilket sparar tid och minskar slitaget på din utrustning.
I lager
Artikelnr:
2290043
Kategorier: Kulkoppling / kulhandske, Kulkoppling bromsad, Påskjut & kulkoppling, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Fabrikat | AL-KO |
|---|---|
| Rörtyp | Runt rör |
| Diameter för kula | 50 mm |
| Totalvikt | 2700 kg |
| Mått på rör | 50 mm |
| Hålbild på kulkoppling | Horisontell, Korsad |
| Orginalnummer | 1730082 |
| Fabrikat / Passar till | AL-KO |
| Broms-ID | 251 S |
| Korsad CC-hålbild | 40 |
| Horisontell CC-hålbild | 47-54 |
| Weight | 1,8 kg |
| Kategori: | Kulkoppling bromsad till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 1.82 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Dragkula 50 mm med 22 mm tapp till traktorer eller balkfästen, E-godkänd
332 kr inkl. moms265.60 kr exkl. moms
Kulkoppling AL-KO 1600 kg AK 161 Proffs släp
749 kr inkl. moms599.20 kr exkl. moms

Bromsbeläggkit till AL-KO säkerhetskoppling AKS2000/2004/3004
1 224 kr inkl. moms979.20 kr exkl. moms

Bromsbeläggkit till Winterhoff 3000-D
1 353 kr inkl. moms1 082.40 kr exkl. moms

AL-KO AKS 3004 stabilisator 3000 kg
7 990 kr inkl. moms6 392 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.