- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Påskjut & kulkoppling » Kulkoppling / kulhandske » Kulkoppling obromsad » Kulkoppling 750 kg AL-KO AK7 F Ø50mm rör, vertikal hålbild CC=90
Handbromsspak med K-wire Peitz/BPW PAV/SR 0.7-2.7 MX
1 075 kr inkl. moms860 kr exkl. moms
Kulkoppling 1500 kg, Ø46mm rör, Korsad hålbild CC=40, stål
879 kr inkl. moms703.20 kr exkl. moms
Kulkoppling 750 kg AL-KO AK7 F Ø50mm rör, vertikal hålbild CC=90
644 kr inkl. moms515.20 kr exkl. moms

- Kulkoppling AL-KO AK7 F 750 kg
- Maxvikt 750 kg
- Infästning: Rör Ø50 mm
- Kuldiameter 50 mm
- CC-mått vertikalt 90 mm
- Dragstångsbelastning 75 kg
Kulkoppling ALKO AK7 F 750 kg till släpvagn
Kulkoppling ALKO AK7 F är en koppling för rundat rör Ø50 mm med vertikal infästning. Maxvikt 750 kg, kuldiameter 50 mm, CC-mått vertikalt 90 mm och dragstångsbelastning 75 kg.
Kulhandske ALKO AK7 F — Bättre stabilitet på ojämna vägar
Med denna kulkoppling får du ett säkert och pålitligt sätt att koppla din släpvagn, oavsett väg eller körförhållande. Du kan köra med större självförtroende eftersom kopplingen är konstruerad för att hålla fast och reagera omedelbar på dina körmanöver. Det gör varje tågning enklare och du kan fokusera helt på vägen istället för att oroa dig för kopplingen.
I lager
Artikelnr:
2290014
Kategorier: Kulkoppling / kulhandske, Kulkoppling obromsad, Påskjut & kulkoppling, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Rörtyp | Runt rör |
|---|---|
| Fabrikat | AL-KO |
| Diameter för kula | 50 mm |
| Totalvikt | 750 kg |
| Mått på rör | 50 mm |
| Vertikal CC-hålbild | 90 |
| Hålbild på kulkoppling | Vertikal |
| Orginalnummer | 1012-11497, 1367023, 203256, 40.300-1A, 61-1012-11497, 65146 |
| Fabrikat / Passar till | AL-KO |
| Weight | 1,3 kg |
| Kategori: | Kulkoppling obromsad till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 1.36 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Kulkoppling 1200 kg, Fyrkant 50mm, Vertikal hålbild CC=90/116
532 kr inkl. moms425.60 kr exkl. moms

Kulkoppling 750 kg Ø45/46mm rör, korsad hålbild CC= 40mm
564 kr inkl. moms451.20 kr exkl. moms

Kulkoppling 750 kg Knott KF7,5-O, Fyrkant 60mm horisontal/vertikal hålbild CC=80/80
634 kr inkl. moms507.20 kr exkl. moms

Kulkoppling 750 kg AL-KO AK-7 Fyrkant 50mm, horisontal/vertikal hålbild CC=85/90
644 kr inkl. moms515.20 kr exkl. moms

Kulkoppling 750 kg AL-KO AK7 B Ø60mm rör, vertikal hålbild CC=90/115
644 kr inkl. moms515.20 kr exkl. moms

Kulkoppling 800 kg WW8-G Fyrkant 60 mm vertikal hålbild CC=90
711 kr inkl. moms568.80 kr exkl. moms

Kulkoppling 1500 kg EM 150 R/G, Ø70mm rör, Vertikal hålbild CC=90/116
994 kr inkl. moms795.20 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.