- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Vattenskotersläp / Jet-ski släp » Vattenskoter 750 kg Obromsat EU släp. 80 km/h Passar Vattenskoter upp till 3,6 meter
Obromsat EU släp. 80 km/h
Tar vattenskoter upp till 3,6 meter
En vattenskoter släpvagn för den kräsne…..
| LASTFÖRMÅGA | |
|---|---|
| Maxlast | 615kg |
| MÅTT OCH VIKT PÅ SLÄPET | |
|---|---|
| Totalvikt | 750 kg |
| Tjänstevikt | 135 kg |
| Totalbredd | 185 |
| Totallängd | Totallängd: 4,6m (Se bild till vänster, A=4,6m, C=3,6m) |
| Axeltyp och Tillverkare | En axlad gummifjädring, AL-KO Vattentät, flyttbar för att få rätt kultryck |
| Hjuldimension | 155/70R13 |
| Fälg | Plåt fälg 4J x 13, ET 30 |
| Chassi | |
|---|---|
| Stödhjul | Ja |
| Skärmar i polyethylene | Ja |
| En 13-polig kontakt med kabel ingår | Ja |
| Kulhandske | Winterhoff WW8-G Kulhandske |
| Ram av svetsat kvalitét stål, varm galvaniserad, ej skruvat | Ja |
| Belysningssystem enligt Trafiksäkerhetsverkets bestämmelser | Ja |
| Stödben bak | Nej |
| Skydd för kulhandsken | Nej |
| Stoppklossar | Nej |
| Vinsch | Ja (KNOTT) |
| Sidorrullar | 2st (Glidskenor) |
| Tvärbalkar | 2st 40x40mm |
| Justerbar axel | Ja |
| Vinschtorn | Ja, Justerbart |
| Justerbara sidorullar | ja |
| Antal tvärbalkar | 2st |
WT Trailers släpvagnar bygger på en helsvetsad ram i europeiskt konstruktionsstål med viktreducerande håltagningar som ger låg vikt och bibehållen styrka.
Med varmgalvaniserad ytbehandling får du ett långsiktigt korrosionsskydd och en stabil konstruktion utan risk för glappande bultförband.
Utvecklat med 30 års erfarenhet inom släptillverkning.
Vattenskoter 750 kg Obromsat EU släp. 80 km/h Passar Vattenskoter upp till 3,6 meter
19 900 kr inkl. moms15 920 kr exkl. moms14 900 kr inkl. moms11 920 kr exkl. moms
Delbetalning från 525 kr/månad
Delbetalning från 525 kr/månad
Svenskdesignade släp
Byggda och anpassade för tuffa nordiska förhållanden.






Obromsat EU släp. 80 km/h
Tar vattenskoter upp till 3,6 meter
En vattenskoter släpvagn för den kräsne…..
I lager
Bygg ditt släp

1 × Byte till Aluminiumfälg med sommardäck (Vid köp av nytt släp)
I lager
1 000 kr inkl. moms800 kr exkl. moms

1 × WT Trailer Släpvagnslås
I lager

1 × Spännband, 6 meter, med spännare 2000 kg
I lager

1 × Hjul 155/80R13 84N Westlake Trailer ST290
I lager
990 kr inkl. moms792 kr exkl. moms

1 × Dragskydd Valeryd 120x62 cm
I lager
195 kr inkl. moms156 kr exkl. moms
🛒 Få en offert i 4 enkla steg!
Vill du begära en offert istället för att köpa direkt? Följ dessa enkla steg:
1. Lägg artiklar i varukorgen
Klicka på "Lägg till i varukorgen" för produkten (och eventuella tillägg).
2. Gå till varukorgen
Granska dina val genom att klicka på "Visa kundvagn."
3. Klicka på "BE OM OFFERT"
Klicka på knappen "BE OM OFFERT" i din varukorg för att öppna formuläret för offertförfrågan.
4. Fyll i dina uppgifter
Fyll i snabbformuläret med dina kontaktuppgifter och krav. Skicka in så återkommer vi till dig!
Artikelnr:
WT-VOP80624
Kategorier: Lagerrensning, Vattenskotersläp / Jet-ski släp
Etikett: Alla släp
| LASTFÖRMÅGA | |
|---|---|
| Maxlast | 615kg |
| MÅTT OCH VIKT PÅ SLÄPET | |
|---|---|
| Totalvikt | 750 kg |
| Tjänstevikt | 135 kg |
| Totalbredd | 185 |
| Totallängd | Totallängd: 4,6m (Se bild till vänster, A=4,6m, C=3,6m) |
| Axeltyp och Tillverkare | En axlad gummifjädring, AL-KO Vattentät, flyttbar för att få rätt kultryck |
| Hjuldimension | 155/70R13 |
| Fälg | Plåt fälg 4J x 13, ET 30 |
| Chassi | |
|---|---|
| Stödhjul | Ja |
| Skärmar i polyethylene | Ja |
| En 13-polig kontakt med kabel ingår | Ja |
| Kulhandske | Winterhoff WW8-G Kulhandske |
| Ram av svetsat kvalitét stål, varm galvaniserad, ej skruvat | Ja |
| Belysningssystem enligt Trafiksäkerhetsverkets bestämmelser | Ja |
| Stödben bak | Nej |
| Skydd för kulhandsken | Nej |
| Stoppklossar | Nej |
| Vinsch | Ja (KNOTT) |
| Sidorrullar | 2st (Glidskenor) |
| Tvärbalkar | 2st 40x40mm |
| Justerbar axel | Ja |
| Vinschtorn | Ja, Justerbart |
| Justerbara sidorullar | ja |
| Antal tvärbalkar | 2st |
WT Trailers släpvagnar bygger på en helsvetsad ram i europeiskt konstruktionsstål med viktreducerande håltagningar som ger låg vikt och bibehållen styrka.
Med varmgalvaniserad ytbehandling får du ett långsiktigt korrosionsskydd och en stabil konstruktion utan risk för glappande bultförband.
Utvecklat med 30 års erfarenhet inom släptillverkning.
Obromsat EU släp. 80 km/h
Tar vattenskoter upp till 3,6 meter
En vattenskoter släpvagn för den kräsne…..
Relaterade produkter
Obromsad Släpvagn Standard 200
Delbetalning från 593 kr/månad
Släp med kapell – obromsat proffs 252 750 kg
Delbetalning från 980 kr/månad
Släp med kapell – Proffs 252 750/1000/1200/1300 kg
Delbetalning från 1 173 kr/månad
Lastutrymme: 252 x 132 x 150 cm
Totalvikt: 750/1000/1200/1300 kg
Proffs Boggie 292 Bromsad med gallergrindar
Delbetalning från 1 557 kr/månad
Maskinsläp 292 x 142 cm Totalvikt 2700 kg
Delbetalning från 1 815 kr/månad
