- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Elsystem och belysning » Belysning » Baklampa / bakljus » Baklampa passar till Aspöck Minipoint 99x93x49 (2-pack) med utbytesglas, Bajonettansl 4(5)pol.
Påskjutsdämpare Hahn AER-2K 20.1 S54 CC=360
3 055 kr inkl. moms2 444 kr exkl. moms
Baklampa Vä 215x100x55 med skylt- och dimljus
261 kr inkl. moms208.80 kr exkl. moms
Baklampa passar till Aspöck Minipoint 99x93x49 (2-pack) med utbytesglas, Bajonettansl 4(5)pol.
294 kr inkl. moms235.20 kr exkl. moms
- Baklykta Aspöck Minipoint
- Universal montering
- 12 V
- Glödlampa
- Bajonettanslutning 4(5)-pol
- Funktioner: positionsljus, bromsljus, blinkers och skyltbelysning
- 99x93x49 mm
- 2-pack
- Kontrollera alltid sida, anslutning och funktion före montering
Baklykta Aspöck Minipoint Bajonettanslutning (2-pack) till släpvagn
Baklykta från Aspöck för universal montering på släpvagn. Baklyktan har Bajonettanslutning 4(5)-pol och använder glödlampa. Funktioner inkluderar positionsljus, bromsljus, blinkers och skyltbelysning. Måtten är 99x93x49 mm. Kontrollera alltid att sida, anslutning och funktion överensstämmer med befintlig baklykta före montering.
Baklampa för släpvagn och utökad trafiksäkerhet
Baklampan är en viktig del av släpvagnens bakre belysning och bidrar till att uppfylla säkerhetskrav för synlighet i trafiken. Den används för baklampa-funktioner och gör släpvagnen tydligt synlig för andra trafikanter, vilket är essentiellt för en fungerande släpvagnsbelysning. Kontrollera alltid att sida, anslutning och funktion överensstämmer med befintlig installation före montering.
I lager
Artikelnr:
3010068
Kategorier: Baklampa / bakljus, Belysning, Elsystem och belysning, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Har positionsljus | Ja |
|---|---|
| Längd | 99,00 mm |
| Bredd | 49,00 mm |
| Anslutningstyp | Bajonett 4(5)-pol. |
| Orginalnummer | 014000300-VP, 014000531, 014000540, 10500, 1163-13294, 61-1163-13294 |
| Har skyltbelysning | Ja |
| Sida | Höger, Vänster |
| E-nummer | E20 9489, E410333 |
| Volt | 12V |
| Fabrikat | Aspöck |
| Lamptyp | Glödlampa |
| Höjd | 93,00 mm |
| Fabrikat / Passar till | ASPÖCK |
| cc-mått | 45,00 mm |
| Har Blinkers | Ja |
| Har bromsljus | Ja |
| Har bajonettanslutning | Ja |
| Weight | 0,350 kg |
| Kategori: | Baklykta / bakljus till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 0.35 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Baklampa Ajba Vä 190x135x50 med skyltbelysning och dimljus. Bajonettanslutning
295 kr inkl. moms236 kr exkl. moms
Baklampa Ajba Hö 190x135x50 med skyltbelysning. Bajonettanslutning
295 kr inkl. moms236 kr exkl. moms
Baklampa Radex 5001S Hö 190x100x60 med skyltbelysning och backljus
299 kr inkl. moms239.20 kr exkl. moms
Baklampa Ajba Vä 190x135x50 med skyltbelysning och dimljus. Bajonettanslutning
324 kr inkl. moms259.20 kr exkl. moms
LED Baklampa Hö/Vä 99,7×92,7×30 , skyltbelysning,bajonett 4(5)pol CC=45mm
480 kr inkl. moms384 kr exkl. moms

Recensioner
Det finns inga recensioner än.