- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Gasfjäder/ändstycken » M10 » Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 900N
Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 800N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms
Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 1000N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms
Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 900N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Newton – 900N
Totallängd – 268mm
Ihoptrycktlängd – 178mm
Slaglängd – 100mm
Cylinderdiameter – 27
Kolvstångsdiameter – 14
Gängmått – M10
Totallängd – 268mm
Ihoptrycktlängd – 178mm
Slaglängd – 100mm
Cylinderdiameter – 27
Kolvstångsdiameter – 14
Gängmått – M10
Valeryds gasfjäder är en pålitlig och justerbar lösning för många olika användningsområden. Våra gasfjädrar är tillverkade för hög kvalitet och lång hållbarhet, och passar både lätta och tunga belastningar. Med Valeryds gasfjäder får du enkelt monterade produkter som håller under krävande förhållande.
I lager
Artikelnr:
8014-0268-0900
Kategorier: Gasfjäder, Gasfjäder/ändstycken, M10, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Längd (gasfjäder/ändstycke) | 268 mm |
|---|---|
| Newton | 900 N |
| Gängmått för gasfjäder | M10 |
| Längd gasfjäder hoptryckt: | 178 mm |
| Orginalnummer | 280683, 6818006 |
| Weight | 0,450 kg |
| Kategori: | Gasfjäder M10 |
Ytterligare information
| Vikt | 0.45 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 600N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 800N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 1400N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.