- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Gasfjäder/ändstycken » M10 » Gasfjäder Arctic 27/14; 668/300 1100N
Gasfjäder Arctic 27/14; 668/300 1000N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms
Gasfjäder Arctic 27/14; 668/300 1200N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms
Gasfjäder Arctic 27/14; 668/300 1100N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Newton – 1100N
Totallängd – 668mm
Ihoptrycktlängd – 378mm
Slaglängd – 300mm
Cylinderdiameter – 27
Kolvstångsdiameter – 14
Gängmått – M10
Totallängd – 668mm
Ihoptrycktlängd – 378mm
Slaglängd – 300mm
Cylinderdiameter – 27
Kolvstångsdiameter – 14
Gängmått – M10
Valeryds gasfjäder är en pålitlig och justerbar lösning för många olika användningsområden. Våra gasfjädrar är tillverkade för hög kvalitet och lång hållbarhet, och passar både lätta och tunga belastningar. Med Valeryds gasfjäder får du enkelt monterade produkter som håller under krävande förhållande.
I lager
Artikelnr:
8014-0668-1100
Kategorier: Gasfjäder, Gasfjäder/ändstycken, M10, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Newton | 1100 N |
|---|---|
| Längd (gasfjäder/ändstycke) | 668 mm |
| Gängmått för gasfjäder | M10 |
| Längd gasfjäder hoptryckt: | 378 mm |
| Orginalnummer | 6818108 |
| Weight | 0,950 kg |
| Kategori: | Gasfjäder M10 |
Ytterligare information
| Vikt | 0.95 kg |
|---|
Relaterade produkter
Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 250N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 700N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 900N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 1000N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 1300N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

Gasfjäder Arctic 27/14; 268/100 1700N
806 kr inkl. moms644.80 kr exkl. moms

