- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Påskjut & kulkoppling » Reservdelar till påskjutsbroms » Gummibälg » Gummibälg Peitz AK3508; 75/55 L=180
Gummibälg Knott KF/KRV/KFG 27/30/35; 75/75mm L= 150
257 kr inkl. moms205.60 kr exkl. moms
Stickdosa 7-pol, aluminium
125 kr inkl. moms100 kr exkl. moms
Gummibälg Peitz AK3508; 75/55 L=180
336 kr inkl. moms268.80 kr exkl. moms
- Gummibälg till släpvagn
- Passar Peitz
- Anpassad för utförande AK3508
- Öppningsdiameter Ø75 mm och Ø55 mm
- Längd 180 mm
- Kontrollera gummibälgen regelbundet för sprickor och slitage
Gummibälg Peitz AK3508 till släpvagn
Denna gummibälg används på släpvagnar med Peitz och är anpassad för utförande AK3508. Gummibälgen skyddar komponenterna mot smuts, fukt och yttre påverkan.
Skydd och lång livslängd
Ett intakt gummiskydd bidrar till att minska slitage och hjälper till att bibehålla tillförlitlig funktion över tid vid användning av släpvagn.
I lager
Artikelnr:
2237002
Kategorier: Gummibälg, Påskjut & kulkoppling, Reservdelar till påskjutsbroms, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Fabrikat | PEITZ |
|---|---|
| Broms-ID | AK 3508, VOV10P, VOV11P, VOV50P, VOV52P, VOV9P |
| Gummibälg, ände 2 | 75 |
| Gummibälg, ände 1 | 55 |
| Orginalnummer | FB82004 |
| Gummibälg, antal veck | 6 |
| Totallängd | 180 mm |
| Fabrikat / Passar till | PEITZ |
| Weight | 0,180 kg |
| Kategori: | Gummibälg till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 0.18 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Påskjutsbussningsats 35×42,5×40 passar till AL-KO 30S 60S/2 90S/3 1996-
310 kr inkl. moms248 kr exkl. moms
Påskjutsdämpare passar till OMC 0 – 750 Kg 8mm 300202
872 kr inkl. moms697.60 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.