- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Påskjut & kulkoppling » Reservdelar till påskjutsbroms » Gummibälg » Gummibälg Peitz PAV/SR 0,7-2,7; 60/70 L=100
Påskjutsbussningsats 45x51,5x50 Schlegl SFV 10-20
494 kr inkl. moms395.20 kr exkl. moms
Reservglas Talmu/Jokon baklampa 100x98x55 (till 3010005)
290 kr inkl. moms232 kr exkl. moms
Gummibälg Peitz PAV/SR 0,7-2,7; 60/70 L=100
204 kr inkl. moms163.20 kr exkl. moms
- Gummibälg till släpvagn
- Passar Peitz
- Anpassad för utförande PAV/SR 0,7-2,7
- Öppningsdiameter Ø60 mm och Ø70 mm
- Längd 100 mm
- Kontrollera gummibälgen regelbundet för sprickor och slitage
Gummibälg Peitz PAV/SR 0.7-2.7 till släpvagn
Denna gummibälg används på släpvagnar med Peitz och är anpassad för PAV/SR-serien 0,7–2,7. Gummibälgen skyddar komponenterna mot smuts, fukt och yttre påverkan.
Skydd och driftsäker funktion
Ett intakt gummiskydd bidrar till att minska slitage och hjälper till att bibehålla tillförlitlig funktion över tid vid användning av släpvagn.
I lager
Artikelnr:
2237100
Kategorier: Gummibälg, Påskjut & kulkoppling, Reservdelar till påskjutsbroms, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Fabrikat | BPW, PEITZ |
|---|---|
| Broms-ID | PAH 1,35, PAH 2,0, PAV/SR 0,7, PAV/SR 1,3, PAV/SR 1,3 M, PAV/SR 2,0, PAV/SR 2,7, T090PS, T091PS, T121PS, T122PS, TSV200P, TSV201P, TSV222P, TSV229P |
| Totallängd | 100 mm |
| Gummibälg, ände 1 | 55 |
| Orginalnummer | 1018-10744, 122816, 313008200, 61-1018-10744, 80016, FB82001, FB88001 |
| Gummibälg, ände 2 | 70 |
| Gummibälg, antal veck | 2 |
| Fabrikat / Passar till | BPW, PEITZ |
| Weight | 0,080 kg |
| Kategori: | Gummibälg till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 0.08 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Handtag till handbromsspak AL-KO, svart/röd plast AL-KO, ny design 2012
244 kr inkl. moms195.20 kr exkl. moms
Påskjutsdämpare passar till OMC 0 – 750 Kg 8mm 300202
872 kr inkl. moms697.60 kr exkl. moms

Påskjutsbussning 44×52,4×50,8 Al-Ko 200SR (främre)
874 kr inkl. moms699.20 kr exkl. moms

Påskjutsdämpare passar till OMC 1800 – 2500 Kg 10mm 302114
946 kr inkl. moms756.80 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.