- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Påskjut & kulkoppling » Kulkoppling / kulhandske » Kulkoppling bromsad » Kulkoppling 1600 kg AL-KO AK161 inkl. lås. Ø35/45/50 rör. Korsad/horisontal hålbild
Dragrör Al-Ko 251VB, Ø 50mm
2 288 kr inkl. moms1 830.40 kr exkl. moms
Bromsbackset 230x50 till AL-KO axelsats
1 990 kr inkl. moms1 592 kr exkl. moms
Kulkoppling 1600 kg AL-KO AK161 inkl. lås. Ø35/45/50 rör. Korsad/horisontal hålbild
2 348 kr inkl. moms1 878.40 kr exkl. moms

- Kulkoppling AL-KO AK161 1600 kg
- Maxvikt 1600 kg
- Infästning: Rör Ø35–45–50 mm
- Kuldiameter 50 mm
- CC-mått korsad 40 mm
- CC-mått horisontellt 47–54 mm
- Dragstångsbelastning 120 kg
- Inkl. ALKO Safety-Ball
- Slitageindikator (grön indikator vid korrekt montering)
- Soft-Dock-kåpa inkl.
Kulkoppling ALKO AK161 1600 kg till släpvagn
Kulkoppling ALKO AK161 är en säkerhetskulkoppling med infästning för rundat rör Ø35–45–50 mm. Maxvikt 1600 kg, kuldiameter 50 mm, CC-mått korsad 40 mm, CC-mått horisontellt 47–54 mm och dragstångsbelastning 120 kg. Inkluderar ALKO Safety-Ball, Soft-Dock-kåpa som skyddar fordonets baksida mot repor samt ergonomisk spak med mjukt handtag.
Kulhandske ALKO AK161 — Säkert tillkopplad och stöldskyddad
Med det ergonomiska låsspaketet och mjukt handtag får du en koppling som är bekväm att hantera dag efter dag, oavsett väder eller årstid. Safety-Ball-systemet tillsammans med stöldskyddet ger dig en trygg känsla när du lämnar din släpvagn utan att oroa dig för obehörig användning eller slitage. Detta är en koppling designad för den som värdesätter både praktisk användning och långsiktig säkerhet.
I lager
Artikelnr:
2290042
Kategorier: Kulkoppling / kulhandske, Kulkoppling bromsad, Påskjut & kulkoppling, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Fabrikat | AL-KO |
|---|---|
| Rörtyp | Runt rör |
| Mått på rör | 35 mm, 45 mm, 50 mm |
| Totalvikt | 1600 kg |
| Diameter för kula | 50 mm |
| Hålbild på kulkoppling | Horisontell, Korsad |
| Orginalnummer | 1730220 |
| Fabrikat / Passar till | AL-KO |
| Korsad CC-hålbild | 40 |
| Horisontell CC-hålbild | 47-54 |
| Weight | 2,9 kg |
| Kategori: | Kulkoppling bromsad till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 2.9 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Bromsbeläggkit till AL-KO säkerhetskoppling AKS2000/2004/3004
1 224 kr inkl. moms979.20 kr exkl. moms

Bromsbeläggkit till Winterhoff 3000-D
1 353 kr inkl. moms1 082.40 kr exkl. moms

Bromsbeläggkit till AL-KO säkerhetskoppling AKS 2000/2004 XL
1 555 kr inkl. moms1 244 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.