- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Elsystem och belysning » LED » LED Sidomarkering » LED Sidomarkeringslykta Valeryd 120x67x18 gul 12-30V med reflex inkl. 450 mm kabel
LED Positionsljus Valeryd 118x72x30 vit 12-30V inkl. 450mm kabel
212 kr inkl. moms169.60 kr exkl. moms
LED Sidomarkeringslykta Valeryd 110x54x16 gul 12-30V med reflex inkl. 450 mm kabel
212 kr inkl. moms169.60 kr exkl. moms
LED Sidomarkeringslykta Valeryd 120x67x18 gul 12-30V med reflex inkl. 450 mm kabel
182 kr inkl. moms145.60 kr exkl. moms
- Sidomarkeringsljus LED till släpvagn
- VALERYD
- Universell montering
- Integrerad reflex
- 12–36 V
- Kabelanslutning, 450 mm kabel
- 120x67x18 mm
- CC-mått 15 mm, 30 mm, 45 mm
- Godkänd enligt EMC
- E-godkännande E9 1873, E9 IA-02, E9 SM1-00
Sidomarkeringsljus LED Valeryd Gul 120x67x18 till släpvagn
Detta är ett LED-sidomarkeringsljus från VALERYD för släpvagn med gult ljus. Produkten är anpassad för 12–36 V-system, har kabelanslutning med 450 mm kabel och är tillverkad i plast med lins i polykarbonat. Ljuset är utrustat med integrerad reflex, uppfyller EMC-krav, är E-godkänt och kan monteras på både höger och vänster sida.
Sidomarkeringslykta för släpvagn med flexibel montering och tydlig sidomarkering
Denna sidomarkeringslykta för släpvagn är utformad för att ge tydlig sidomarkering och samtidigt erbjuda flexibel montering tack vare flera CC-mått. Kombinationen av reflex och tydlig ljusfunktion gör släpvagnens placering lättare att uppfatta för andra trafikanter vid exempelvis möten, omkörningar och körning i mörker.
I lager
Artikelnr:
3176005
Kategorier: Elsystem och belysning, LED, LED Sidomarkering, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Material | Plast |
|---|---|
| Färg | Svart |
| Har reflex | Ja |
| Volt | 12V, 24V, 30V, 36V |
| Anslutningstyp | Kabel |
| Ljusfärg | Gul |
| Godkännande | EMC |
| Fabrikat | Fristom |
| Sida | Höger, Vänster |
| Höjd | 67,00 mm |
| Längd | 120,00 mm |
| Lamptyp | LED |
| Material lins | Polykarbonat |
| Kabel längd | 450 |
| Bredd | 18,00 mm |
| cc-mått | 15,00 mm, 30,00 mm, 45,00 mm |
| E-nummer | E9 1873, E9 IA-02, E9 SM1-00 |
| Arbetstemperatur | –40°C to +55°C |
| Weight | 0,080 kg |
| Kategori: | Sidomarkeringsljus LED till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 0.08 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
LED Positionsljus Valeryd 78x22x18 röd 12-30V med reflex inkl. 450 mm kabel
209 kr inkl. moms167.20 kr exkl. moms
LED Sidomarkeringslykta Valeryd 78x22x18 gul 12-30V inkl. 450 mm kabel
209 kr inkl. moms167.20 kr exkl. moms
LED Positionsljus Valeryd 78x46x18 vit 12-30Vmed reflex inkl. 450 mm kabel
209 kr inkl. moms167.20 kr exkl. moms
LED Positionsljus Valeryd 130x32x14,5 röd 12-30V med reflex inkl. 450 mm kabel
209 kr inkl. moms167.20 kr exkl. moms
LED Positionsljus Valeryd 130x32x14,5 vit 12-30V med reflex inkl. 450 mm kabel
220 kr inkl. moms176 kr exkl. moms
LED Positionsljus Valeryd 65x42x30 röd 12-30V inkl. 450mm kabel
237 kr inkl. moms189.60 kr exkl. moms

Recensioner
Det finns inga recensioner än.