- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Elsystem och belysning » LED » LED Sidomarkering » LED Sidomarkeringslykta Valeryd 130x32x14,5 gul 12-30V med reflex inkl. 450 mm kabel
LED Sidomarkeringslykta Valeryd 102x36x17 gul 12-30V med reflex inkl. 450 mm kabel
219 kr inkl. moms175.20 kr exkl. moms
LED Sidomarkeringslykta Valeryd 100x50x14,5 gul 12-30V med reflex inkl. 450 mm kabel
209 kr inkl. moms167.20 kr exkl. moms
LED Sidomarkeringslykta Valeryd 130x32x14,5 gul 12-30V med reflex inkl. 450 mm kabel
225 kr inkl. moms180 kr exkl. moms
- Sidomarkeringsljus LED till släpvagn
- VALERYD
- Universell montering
- Integrerad reflex
- 12–36 V
- Kabelanslutning, 450 mm kabel
- 130x32x14.5 mm
- CC-mått 116 mm
- Godkänd enligt EMC
- E-godkännande E9 1611
Sidomarkeringsljus LED Valeryd Gul 130x32x14.5 till släpvagn
Detta är ett LED-sidomarkeringsljus från VALERYD för släpvagn med gult ljus. Produkten är anpassad för 12–36 V-system, har kabelanslutning med 450 mm kabel och är tillverkad i plast med lins i polykarbonat. Ljuset är utrustat med integrerad reflex, uppfyller EMC-krav, är E-godkänt och kan monteras på både höger och vänster sida.
Sidomarkeringslykta för släpvagn med slimmat utförande och tydlig sidomarkering
Denna sidomarkeringslykta för släpvagn är utformad i ett smalt och lågbyggt format som ger tydlig sidomarkering utan att bygga mycket i höjd. Kombinationen av reflex och klar ljusfunktion gör släpvagnens placering lättare att uppfatta för andra trafikanter vid exempelvis möten, omkörningar och körning i mörker.
I lager
Artikelnr:
3176010
Kategorier: Elsystem och belysning, LED, LED Sidomarkering, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Material | Plast |
|---|---|
| Färg | Svart |
| cc-mått | 116,00 mm |
| Volt | 12V, 24V, 30V, 36V |
| Anslutningstyp | Kabel |
| Ljusfärg | Gul |
| Godkännande | EMC |
| Fabrikat | Fristom |
| Sida | Höger, Vänster |
| Har reflex | Ja |
| Längd | 130,00 mm |
| Höjd | 32,00 mm |
| Lamptyp | LED |
| Bredd | 14,50 mm |
| Material lins | Polykarbonat |
| Kabel längd | 450 |
| Orginalnummer | FT-017 Z LED |
| E-nummer | E9 1611 |
| Arbetstemperatur | –40°C to +55°C |
| Weight | 0,060 kg |
| Kategori: | Sidomarkeringsljus LED till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 0.06 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
LED Positionsljus Valeryd 78x46x18 vit 12-30Vmed reflex inkl. 450 mm kabel
209 kr inkl. moms167.20 kr exkl. moms
LED Positionsljus Valeryd 80x18x23 vit 12-30V inkl. 450 mm kabel
209 kr inkl. moms167.20 kr exkl. moms
LED Positionsljus Valeryd 120x46x18 vit 12-30V med reflex inkl. 450 mm kabel
219 kr inkl. moms175.20 kr exkl. moms
LED Sidomarkeringslykta Valeryd 72x34x18 gul 12-30V inkl. 450mm kabel
220 kr inkl. moms176 kr exkl. moms
LED Positionsljus Valeryd 65x42x30 röd 12-30V inkl. 450mm kabel
237 kr inkl. moms189.60 kr exkl. moms

Recensioner
Det finns inga recensioner än.