- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Påskjut & kulkoppling » Reservdelar till påskjutsbroms » Bussning » Påskjutsbussning 46x55x50 BPW/Peitz AER 15 // Hahn AB/ABR 13.3 K/15.3 K
Navkåpa Ø55x29mm passar till AL-KO Euro
165 kr inkl. moms132 kr exkl. moms
Axelrör till stödhjul Ø20 L=84
52 kr inkl. moms41.60 kr exkl. moms
Påskjutsbussning 46x55x50 BPW/Peitz AER 15 // Hahn AB/ABR 13.3 K/15.3 K
438 kr inkl. moms350.40 kr exkl. moms
- Påskjutsbussning till släpvagn
- Passar BPW, Peitz och Hahn
- Broms-ID AER 15, AB/ABR 13,3 K och 15,3 K
- Mått: 46 x 55 x 50 mm
- Denna bussning behöver normalt inte efterjusteras med brotsch
- På äldre släp kan både kort och lång bussning förekomma – två stycken av denna bussning (4020101) kan då användas
Påskjutsbussning BPW/Peitz AER 15 Hahn AB/ABR 13.3 K/15.3 K 46x55x50 till släpvagn
Denna påskjutsbussning används som ersättningsdel i påskjutsbromsen på släpvagn. Bussningen är avsedd för påskjutsanordningar från BPW, Peitz och Hahn där korrekt passform är avgörande för stabil och jämn funktion.
Påskjutsbussning för jämn och stabil gång
En fungerande påskjutsbussning bidrar till minskat glapp och en mjukare rörelse i påskjutsanordningen. På äldre släpvagnar kan två bussningar av samma typ användas för att ersätta både kort och lång variant.
I lager
Artikelnr:
4020101
Kategorier: Bussning, Påskjut & kulkoppling, Reservdelar till påskjutsbroms, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Fabrikat | HAHN |
|---|---|
| Broms-ID | AB 13.3, ABR 13.3 K, ABR 13.3/K-S54, ABR 15.3 K, AER 15, T008PS, T009PS, T010PS, T011PS, T045PS, TSV100P, TSV101P, TSV102P, TSV103P, TSV104P, TSV105P, TSV145P, TSV146P, TSV148P, TSV162P, TSV163P, TSV170P, TSV172P, TSV173P, TSV174P, TSV175P, TSV190P, TSV196P, TSV197P, TSV97P, TSV98P, TSV99P |
| Fabrikat / Passar till | BPW, HAHN, PEITZ |
| Bredd | 50,00 mm |
| Diameter, inner | 46,00 mm |
| Diameter, ytter | 55,00 mm |
| Längd | 50,00 mm |
| Orginalnummer | 1004-11024, 1004-12524, 61-1004-11024, 61-1004-12524 |
| Position | Bakre, Främre |
| Weight | 0,060 kg |
| Kategori: | Bussningar till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 0.06 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Handtag till handbromsspak AL-KO, svart/röd plast AL-KO, ny design 2012
244 kr inkl. moms195.20 kr exkl. moms
Påskjutsbussning 44×52,4×50,8 Al-Ko 200SR (främre)
874 kr inkl. moms699.20 kr exkl. moms

Påskjutsdämpare passar till OMC 1800 – 2500 Kg 10mm 302114
946 kr inkl. moms756.80 kr exkl. moms

Påskjutsdämpare passar till OMC 750 – 1300 Kg 10mm 301158
989 kr inkl. moms791.20 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.