- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Axel & hjulbroms » Hjulbroms » Bromswire » Bromswire Premium fyrkantsögla 1820/2045
Lyftöglemutter, DIN582, WLL 1,8t, M24
137 kr inkl. moms109.60 kr exkl. moms
Bromshävarm Knott utf. KH + GF
853 kr inkl. moms682.40 kr exkl. moms
Bromswire Premium fyrkantsögla 1820/2045
449 kr inkl. moms359.20 kr exkl. moms
- Bromsvajer fyrkantsögla
- Passar AL-KO, Hahn, Avonride, BPW, Bradley, Ifor Williams, Knott, Peitz, Nieper & Schlegl
- Varje bromsvajer är dragtestad
- Gummiytterhölje
- Nylonbelagt innerrep
- Manschetter i naturgummi
- Längd 1820/2045 mm
- 1 st
- Byt alltid båda bromsvajrar samtidigt
- Kontrollera längd och anslutning före montering
Bromsvajer fyrkantsögla 1820/2045 mm till släpvagn
Bromsvajer 1820/2045 mm med fyrkantsögla används i bromssystem på släpvagnar där denna längd och anslutning krävs. Vajern överför kraft från påskjutssystemet till hjulbromsen och är en central komponent i bromssystemets funktion. Kontrollera alltid längd, infästning och kompatibilitet före montering.
Bromsvajer i bromssystem på släpvagn
Bromsvajern överför rörelsen från påskjutssystemet till hjulbromsen och är en central del av bromssystemet. För att säkerställa korrekt funktion ska vajern löpa fritt utan kärvning och vara korrekt monterad. Vid service ska längd, infästningar och rörelse kontrolleras noggrant, och vajern bör bytas vid slitage så att bromswire fungerar korrekt.
I lager
Artikelnr:
1460118
Kategorier: Axel & hjulbroms, Bromswire, Hjulbroms, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Broms-ID | 1635, 1636, 1636G, 1637, 1637R, 1640, 2035, 2050, 2051, 2350, 361-185-81, 361-311-83, 811.002, 811.003, 811.061, 811.134, 811.135, 811.136, 811.156, 811.157, 811.158, 811.214, 811.239, 811.337, B 1000, B 1200, B 200-1, B 850, BA 200, BA 202-1, EBG 10 U, EBG 12 U, EBG 8.5 U, R160-76, R234-76, S 2304 SK, S 2304-2 RASK, SB 200, SB 230/S, SB230, SR 201, SR 202, SR 203, T016PS, T017PS, T018PS, T019PS, T020PS, T021PS, T022PS, T024PS, T025PS, T026PS, T027PS, T028PS, T029PS, T030PS, T031PS, T032PS, T036PS, T038PS, T039PS, T050PS, T051PS, T052PS, T053PS, T054PS, T057PS, T058PS, T059PS, T061PS, T062PS, T067PS, T068PS, T069PS, T070PS, T082PS, T084PS, T085PS, T090PS, T091PS, T098PS, T121PS, T122PS, T137PS, T139PS, T140PS, TSV100P, TSV101P, TSV102P, TSV103P, TSV104P, TSV105P, TSV118P, TSV119P, TSV136P, TSV139P, TSV140P, TSV142P, TSV143P, TSV145P, TSV146P, TSV147P, TSV148P, TSV149P, TSV150P, TSV151P, TSV153P, TSV154P, TSV155P, TSV162P, TSV163P, TSV169P, TSV171P, TSV176P, TSV177P, TSV178P, TSV185P, TSV186P, TSV191P, TSV194P, TSV195P, TSV197P, TSV198P, TSV199P, TSV200P, TSV201P, TSV203P, TSV204P, TSV205P, TSV206P, TSV207P, TSV211P, TSV212P, TSV213P, TSV214P, TSV215P, TSV216P, TSV217P, TSV218P, TSV219P, TSV221P, TSV222P, TSV223P, TSV225P, TSV226P, TSV227P, TSV228P, TSV229P, TSV230P, TSV232P, TSV236P, TSV97P, TSV98P, TSV99P |
|---|---|
| Fabrikat | AL-KO, BPW, HAHN, PEITZ |
| Hjulbromsdimension | 160×35, 160×40, 200×30, 200×35, 200×50, 230×40, 230×50 |
| Fabrikat / Passar till | AL-KO, BPW, HAHN, PEITZ |
| Bromsvajergrupp | 14601A |
| Hylstyp för wire | Ingen hylsa |
| Orginalnummer | 1000-11557, 4010432, 61-1000-11557 |
| Totallängd | 2045 mm |
| Wirehöljelängd | 1820 mm |
| Wireände 2 | Gängad |
| Wireände mot skölden | Fyrkantsögla |
| Weight | 0,720 kg |
| Kategori: | Bromswire |
Ytterligare information
| Vikt | 0.72 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.

Recensioner
Det finns inga recensioner än.