- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Elsystem och belysning » LED » LED Baklampa » LED Baklampa Hö/Vä 214,3×94,3×37,7 12-36V inkl 1m kabel
Baklampa Hö 238x138x55 med backljus, bajonettanslutning 5-pol. inkl glödlampor
432 kr inkl. moms345.60 kr exkl. moms
LED Baklampa Hö 200x130x50 12V inkl. 1m kabel
999 kr inkl. moms799.20 kr exkl. moms
LED Baklampa Hö/Vä 214,3×94,3×37,7 12-36V inkl 1m kabel
1 331 kr inkl. moms1 064.80 kr exkl. moms

- Baklykta LED till släpvagn
- VALERYD
- SCANDI-230
- Universal montering
- 12–30V
- LED
- Inklusive anslutning med fast kabel 1 m per lampa
- Funktioner: positionsljus, bromsljus, blinkljus, backljus, skyltbelysning och reflex
- 214,3×94,3×37,7 mm
- CC-mått 150 mm
- 2-pack
- IP68
- Kontrollera alltid mått, anslutning och funktion före montering
Baklykta LED Valeryd SCANDI-230 Universal kabel till släpvagn
Denna LED-baklykta från VALERYD i SCANDI-230-serien levereras som 2-pack och är avsedd för universal montering på släpvagn. Varje baklykta har fast monterad kabel på 1 meter och fungerar med 12–30V elsystem. Baklyktan kombinerar positionsljus, bromsljus, blinkljus med dynamisk blinkers, backljus, reflex och integrerad skyltbelysning i ett kompakt och robust utförande.
Baklampa med dynamisk blinkers för tydlig och säker släpvagnsbelysning
Baklamporna ger tydlig ljussignalering vid inbromsning, riktningsändring och backning, där den dynamiska blinkersfunktionen förbättrar synbarheten i trafik. Som en del av släpvagnsbelysningen bidrar baklamporna till ökad säkerhet, god synlighet och trygg användning av släp i vardaglig drift.
I lager
Artikelnr:
3010215
Kategorier: Elsystem och belysning, LED, LED Baklampa, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Sida | Höger, Vänster |
|---|---|
| Har bajonettanslutning | Nej |
| Volt | 12V, 24V, 30V |
| Kabel längd | 1000 |
| Material lins | Polykarbonat |
| cc-mått | 150,00 mm |
| Bredd | 37,70 mm |
| Fabrikat | Valeryd |
| Längd | 214,30 mm |
| Har backljus | Ja |
| Har dimljus | Nej |
| Lamptyp | LED |
| Har skyltbelysning | Ja |
| Höjd | 94,30 mm |
| IP-Klass | IP68 |
| Har reflex | Ja |
| Anslutningstyp | Kabel |
| Godkännande | EMC |
| Fabrikat / Passar till | VALERYD |
| Har Blinkers | Ja |
| Har bromsljus | Ja |
| Har positionsljus | Ja |
| Weight | 0,470 kg |
| Kategori: | Baklykta LED till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 0.56 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
LED Dimljuslampa 75x75x33x,2 , kabel 0,5m , ledad montering
664 kr inkl. moms531.20 kr exkl. moms

LED Backljus 75x75x33,2 , Superseal Connector 0,5m , 12V , ledad montering
664 kr inkl. moms531.20 kr exkl. moms

LED Baklampa Hö/Vä 70x200x40 12-24V, CC=90mm, med 90cm kabel 4-phase
840 kr inkl. moms672 kr exkl. moms

LED Baklampa Hö 200x130x50 12V inkl. 1m kabel
999 kr inkl. moms799.20 kr exkl. moms

LED Baklampa Hö/Vä 195x75x35 12/36V Bajonettanslutning 5-pol, bakljus, bromsljus & blinkers
1 132 kr inkl. moms905.60 kr exkl. moms

LED Baklampa Hö 240x140x55 12/24V reflex, skylt-, dim- och backljus. 90cm kabel
1 369 kr inkl. moms1 095.20 kr exkl. moms

LED Baklampa Vä 240x140x55 12/24V reflex, skylt-, dim- och backljus. 90cm kabel
1 369 kr inkl. moms1 095.20 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.