- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Påskjut & kulkoppling » Reservdelar till påskjutsbroms » Bussning » Påskjutsbussning 44,5x50x50 GTA 1,3/1,7/2,1
Påskjutsbussning 35,5x42x56 GSM (bakre)
129 kr inkl. moms103.20 kr exkl. moms
Reservglas Aspöck/Saw/Talmu Röd 110x41x28
58 kr inkl. moms46.40 kr exkl. moms
Påskjutsbussning 44,5x50x50 GTA 1,3/1,7/2,1
438 kr inkl. moms350.40 kr exkl. moms
- Påskjutsbussning till släpvagn
- Passar GTA
- Broms-ID 1,3; 1,7; 2,1
- Mått: 44,5 x 50 x 50 mm
- Vid byte kan brotschning krävas
Påskjutsbussning GTA 1.3/1.7/2.1 44.5x50x50 till släpvagn
Denna påskjutsbussning används som ersättningsdel i påskjutsbromsen på släpvagn. Bussningen är avsedd för GTA påskjutsanordningar där korrekt passform är viktig för stabil och jämn funktion.
Påskjutsbussning för stabil och jämn gång
En fungerande påskjutsbussning bidrar till minskat glapp och en mjukare rörelse i påskjutsanordningen. Detta ger en jämnare funktion och minskar slitaget på angränsande komponenter.
I lager
Artikelnr:
2075001
Kategorier: Bussning, Påskjut & kulkoppling, Reservdelar till påskjutsbroms, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
Beskrivning
| Diameter, inner | 44,50 mm |
|---|---|
| Position | Bakre, Främre |
| Fabrikat | KNOTT |
| Broms-ID | GTA 1,3, GTA 1,7, GTA 2,1, T101PS, T102PS, T103PS, T104PS, T105PS, T111PS, T120PS, T123PS, T124PS, T125PS |
| Bredd | 50,00 mm |
| Orginalnummer | 100303012710, 1004-10705, 61-1004-10705 |
| Diameter, ytter | 50,30 mm |
| Längd | 49,60 mm |
| Fabrikat / Passar till | GTA, KNOTT |
| Weight | 0,040 kg |
| Kategori: | Bussningar till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 0.04 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Handtag till handbromsspak AL-KO, svart/röd plast AL-KO, ny design 2012
244 kr inkl. moms195.20 kr exkl. moms
Påskjutsbussning 44×52,4×50,5 Al-Ko 200SR (bakre)
938 kr inkl. moms750.40 kr exkl. moms

Påskjutsdämpare passar till OMC 1800 – 2500 Kg 10mm 302114
946 kr inkl. moms756.80 kr exkl. moms

Påskjutsdämpare passar till OMC 1300 – 1800 Kg 10mm 300680
975 kr inkl. moms780 kr exkl. moms

Påskjutsbussning 37,5×44,5×40,5 Al-Ko 160S/SV/SR/1 (bakre)
1 297 kr inkl. moms1 037.60 kr exkl. moms


Recensioner
Det finns inga recensioner än.