- Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn
- Axel & hjulbroms
- Båttillbehör
- Bromsbackar/ Hjullager / bromswire
- Chassidelar och tillbehör
- Däck till släpvagn
- Elsystem och belysning
- Gallergrindar / Fällbar ramp
- Gasfjäder/ändstycken
- Kapell
- Lämmar till släpvagn
- Lasta och säkra
- Övrigt / Wt Släp
- Påskjut & kulkoppling
- Släpvagnslås
- Stödhjul / stödben
- Vinschar / Tillbehör vinschar
Släpvagn » Produkter » Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn » Axel & hjulbroms » Trumma och lager » Hjullager » Spårkullager 6205 2RS; 25x52x15
Koniskt rullager 44649/44610; 27x50,3x14,7
224 kr inkl. moms179.20 kr exkl. moms
Utjämningsok U-profil till wire med svamp/kulmutter
257 kr inkl. moms205.60 kr exkl. moms
Spårkullager 6205 2RS; 25x52x15
98 kr inkl. moms78.40 kr exkl. moms
- Spårkullager 6205 2RS
- Diameter inner 25 mm
- Diameter ytter 52 mm
- Bredd 15 mm
- 1 st spårkullager
- Säkerställ att du noggrant kontrollerar måtten för att garantera en korrekt passform.
Spårkullager 6205 2RS till släpvagn
Spårkullager 6205 2RS är en reservdel till släpvagn och används i roterande komponenter där stabil gång och skydd mot inträngning krävs. Lagret är försett med tätning och används där korrekt passform och driftsäker funktion är viktig för lång livslängd. Kontrollera alltid måtten noggrant för att säkerställa korrekt passform.
Spårkullager i roterande komponenter på släpvagn
Detta spårkullager används som reservdel till släpvagn vid lagerbyte i roterande komponenter. Vid underhåll ska missljud och slitage kontrolleras noggrant. Byt lagret vid tecken på skador och montera alltid i rena lagersäten för att säkerställa korrekt funktion och lång livslängd.
I lager
Artikelnr:
1249501
Kategorier: Axel & hjulbroms, Hjullager, Tillbehör & Reservdelar till Släpvagn, Trumma och lager
Beskrivning
| Diameter, inner | 25,00 mm |
|---|---|
| Bredd | 15,00 mm |
| Diameter, ytter | 52,00 mm |
| Orginalnummer | 1011-11294, 40751, 61-1011-11294, 6205, 700503, RALA625 |
| Typ av lager | Spårkullager |
| Weight | 0,120 kg |
| Kategori: | Hjullager till släpvagn |
Ytterligare information
| Vikt | 0.12 kg |
|---|
Recensioner (0)
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.

Recensioner
Det finns inga recensioner än.